Promocje
Tersus PR101 Mocny prespray do prania dywanów 2kg PR101-02 Multitask
Tersus PR101 Mocny prespray do prania dywanów 2kg PR101-02 Multitask
199,00 zł 179,00 zł 161,79 zł 145,53 zł
szt.
Myjka do szyb okien AR MAGIC BLUE WINDOW CLEANER
Myjka do szyb okien AR MAGIC BLUE WINDOW CLEANER
299,00 zł 229,00 zł 243,09 zł 186,18 zł
szt.
Zestaw do dezynfekcji Aqua Partner Tablets z mopem
Zestaw do dezynfekcji Aqua Partner Tablets z mopem
105,00 zł 95,00 zł 85,37 zł 77,24 zł
Maska fizelinowa ProtectM(R) Basic Mask EcoLine ochronna do twarzy 10 sztuk
Maska fizelinowa ProtectM(R) Basic Mask EcoLine ochronna do twarzy 10 sztuk
54,90 zł 36,95 zł 44,63 zł 30,04 zł
szt.
Środek do usuwania gum do żucia Blue & Green Break Up Chewing Gum Remover
Środek do usuwania gum do żucia Blue & Green Break Up Chewing Gum Remover
38,22 zł 36,31 zł 31,07 zł 29,52 zł
szt.
Szorowarka walcowa DUPLEX 420
Szorowarka walcowa DUPLEX 420
14 193,59 zł 12 841,82 zł 11 539,50 zł 10 440,50 zł
szt.
Zestaw uniwersalnych ściereczek z mikrofazy MicroClean 5K
Zestaw uniwersalnych ściereczek z mikrofazy MicroClean 5K
38,15 zł 36,25 zł 31,02 zł 29,47 zł
szt.
Ściereczki jednorazowe do czyszczenia i dezynfekcji UAB703
Ściereczki jednorazowe do czyszczenia i dezynfekcji UAB703
49,95 zł 44,95 zł 40,61 zł 36,54 zł
Tersus EX850 Silny proszek do prania ekstrakcyjnego 4kg EX850-04
Tersus EX850 Silny proszek do prania ekstrakcyjnego 4kg EX850-04
375,96 zł 340,00 zł 305,66 zł 276,42 zł
szt.
Jaki wózek do sprzątania dwuwiaderkowy? 0

Po przeczytaniu niniejszego artykułu poznasz odpowiedzi na następujące pytania:

 1. czym się różnią wózki do sprzątania dwuwiaderkowe
 2. na co zwracać uwagę przy jego zakupie
 3. ile kosztuje wózek do sprzątania, z którego będziesz zadowolony

Zacznijmy od początku, czyli po co kupować wózek do sprzątania dwuwiaderkowy? Przecież jest ciężki, niewygodny, zajmuje dużo miejsca w porównaniu z wózkiem jednowiadrowym i nie wygodnie go przenosić między piętrami zwłaszcza jeśli nie ma windy. A do tego kosztuje znacznie więcej niż wózki z pojedynczym wiadrem.

Po co 2 wiadra w wózku do sprzątania?

Wózki do sprzątania 2-wiadrowe z wyciskarką są przeznaczone do obsługi płaskiego mopa profesjonalnego lub mopa sznurkowego. Korzystają z nich firmy sprzątające, które potrzebują sprzętu do ręcznego mycia podłóg o dużym metrażu. Najprostszy wózek dwuwiadrowy do sprzątania zbudowany jest z ramy opartej na kółkach, 2 wiader oraz wyciskarki. I tu osoby bez doświadczenia zadadzą słuszne pytanie: po co nam 2 wiadra, czy nie wystarczy jedno

[product id="17337043, 23114832, 10901461, 23114810" slider="true" autoScrolling="false"]

I od razu śpieszę z odpowiedzią: w niebieskim wiadrze przygotowujemy roztwór czyszczący, czyli mieszaninę wody ze środkiem chemicznym, a w drugim czerwonym nalewamy wody czystej. W wiadrze z wodą czystą będziemy płukać mopa, a wiadro niebieskie będziemy wykorzystywać do namaczania mopa. Cała konstrukcja została wymyślona po to, aby nie płukać mopa w wiadrze ze środkiem czyszczącym, dzięki czemu poprawiamy jakość mycia podłogi oraz oszczędzamy środek czyszczący. Płucząc mopa w wiadrze czerwonym z czystą wodą, nie przenosimy zabrudzeń do wiadra z preparatem myjącym.

krok po kroku czyli jak myć podłogę zestawem dwuwiaderkowym

Oferta wózków do sprzątania składających się z dwóch wiader jest bardzo szeroka na polskim rynku. Mamy do wyboru wózki tanie i drogie, większe i mniejsze, metalowe i z tworzywa, z dodatkowym wyposażeniem lub tylko standardowe. Podejmując wybór nie ograniczajmy zakupów tylko do najtańszych produktów, gdyż jak mówi stara zasada zakupowca: kupując najtaniej nie możesz mieć oczekiwań. Jednym słowem warto się przyjrzeć różnicom w wózkach sprzątających, aby zrozumieć, za co musimy dopłacić.

5 cech idealnego wózka do sprzątania

Moje osobiste doświadczenia z ostatnich lat w kontaktach z firmami sprzątającymi oraz opinie w internecie dobitnie świadczą o tym, jak wielu klientów i użytkowników wózków jest rozczarowanych posiadanymi wózkami do sprzątania. Często narzekają na zużywające się kółka, powyłamywane wyciskarki, pękające wiadra, rdzewiejące elementy metalowe i inne powody. Dlatego przed zakupem wózka do sprzątania należy postawić sobie następujące cele:

 1. wózek musi być trwały i solidnie wykonany
 2. powinien posiadać przynajmniej 2-letnią gwarancję
 3. musi posiadać części zamienne, szczególnie do wyciskarki
 4. powinien być wyprodukowany przez renomowanego producenta
 5. powinien być odporny na korozję

Powyżej opisane wymagania dają gwarancję, że wózek użytkowany średnio intensywnie wytrzyma kilka pracy. Kolejne punkty na naszej checkliście będą dotyczyły jego użyteczności i funkcjonalności:

 1. musi posiadać duże wiadra
 2. wiadra muszą być się łatwo wyciągać
 3. wyciskarka musi dobrze odciskać mopy
 4. wózek musi mieć dodatkową kuwetę lub wiaderko na akcesoria podręczne
 5. powinien posiadać wygodny uchwyt do prawadzenia
 6. powinien mieć zaczep na mop

Podsumowując, im lepszy wózek do sprzątania tym łatwiej i wygodniej będzie się nam sprzątało i myło podłogi. I tu nasuwają się wątpliwości: jak kupić dobry wózek przez internet, jeśli nie mogę go dotknąć, zobaczyć, przetestować i przekonać się o jego funkcjonalności? Rzeczywiście zakupy przez internet niosą ze sobą ryzyko dokonania niewłaściwego wyboru. Ja, jako sprzedawca, mam ten komfort, że oprócz tego, że moja firma sprzedaje przez internet to również posiada stacjonarny salon sprzedaży, dzięki czemu mogę pokazać klientom różnice pomiędzy wózkami. Okazuje się, że klienci w naszym sklepie chętniej kupują droższe - bardziej trwałe i funkcjonalne produkty. Kupują ich znacznie więcej aniżeli przez internet, gdzie dokonują wyboru sami.

nasz salon sprzedaży

Salon sprzedaży Haerson Gdynia

Różnice pomiędzy wózkami do sprzątania

Pomimo, że na pierwszy rzut oka nie widać różnic między wózkami sprzątającymi to istnieją dość istotne różnice, które mają zasadniczy wpływ na jego trwałość i komfort użytkowania. Oto lista najczęściej występujących różnic między wózkami:

 1. pojemność wiader
 2. rodzaj wyciskarki
 3. materiał ramy i podstawy wózka
 4. uchwyt do prowadzenia
 5. możliwość doposażenia wózka
 6. wymiary i waga

Każdy z tych czynników ma duże znaczenie. Wiadra można napełnić jedynie w ⅔ nominalnej  pojemności, jeśli wlejesz więcej to woda będzie Ci się wylewać z wiadra podczas płukania mopa. Czyli do 15 litrowego wiadra nalejesz maksymalnie 10l litrów wody, a to wystarczy tylko 2-3 przepłukania mopa. Potem woda zaczyna mętnieć i będziesz mył pozostawiając smugi. Czyli wniosek - jeśli nie chcesz biegać i często wymieniać wodę w wiadrze do płukania to kup wózek z większymi wiadrami.

Rodzaj wyciskarki w wózku sprzątającym

Bardzo istotny, jeśli nie najważniejszy element w każdym wózku do sprzątania. Więcej o wyciskarkach przeczytaj TUTAJ

Z czego wykonana jest podstawa wózka

Ramy i podstawy wózków kiedyś były wyłącznie wykonane z profili stalowych. Były solidne i nie pękały, ale często korodowały zwłaszcza w warunkach o podwyższonej wilgotności. Dzisiaj każdy producent wózka ma w ofercie wózek na ramą z tworzywa. Ale tu uwaga: tworzywo musi być o podwyższonej odporności na pękanie np. ABS lub Structofoam. Nie licz na to, że w wózkach chińskich dostaniesz dobry plastik. Jeśli rama ma być wytrzymała musi być wykonana z dobrego jakościowo materiału, a taki zapewni tylko renomowany producent.

Dodatkowe akcesoria do wózków sprzątających

Pozostałe cechy wózków, czyli możliwość doposażenia wózka, rodzaj uchwytu do prowadzenia to kwestie bardzo indywidualne. Każdy z użytkowników ma swoje preferencje wynikające z możliwości, jakie daje obiekt lub ograniczeń finansowych. Jednakże zawsze lepiej jest zakupić wózek, który można rozbudować w przyszłości, nawet jeśli sądzimy, że przy zakupie nie ma potrzeby dodatkowych akcesoriów. W praktyce użytkowania często okazuje się, że przydałoby się jeszcze taki dodatek albo dodatkowy uchwyt. Wszystko po to, aby się łatwiej i szybciej sprzątało.

zdjęcia akcesoriów

Ile kosztuje dobry wózek do sprzątania

Ceny wózków renomowanych producentów europejskich marek zaczynają się od 300 zł wzwyż. Jeśli znalazłeś tańszy wózek sprzątający to oznacza to, że masz do czynienia z wózkiem niższej jakości, narażonego na szybsze zużycie bądź podatność na uszkodzenia. Chińczycy nauczyli się kopiować europejskie produkty, ale cały czas nie są w stanie wyprodukować trwałego i funkcjonalnego wózka. Dlatego warto zwrócić uwagę na aspekt cenowy, wyższa cena gwarantuje, że za jakiś czas nie będziesz musiał ponownie kupować wózka.
I jeszcze jedno - tańsze wózki nie mają części zamiennych.

Jakie polecam wózki do sprzątania dwuwiadrowe?

Podobnie jak w przypadku mopów profesjonalnych tak i również w temacie wózków do sprzątania są 2 marki godne zaufania i polecenia. Pierwsza z nich to włoska firma TTS (Tecno Trolley System), która na przestrzeni wielu lat wyspecjalizowała się w konstruowaniu świetnych, bardzo funkcjonalnych i wygodnych w obsłudze wózków do sprzątania, które dodatkowo cechują się wyjątkową estetyką oraz nowoczesnym designem. Druga marka to firma Numatic International. Z kolei jej wózki sprzątające może nie są tak miłe dla oka, ale za to oferują ponadprzeciętną wytrzymałość, a wyciskarki nie mają sobie równych.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymagania stawiane dobremu produktowi, które wymieniliśmy powyżej, to ten wózek spełnia wszystkie. Posiada duże wiadra o pojemności 2x 25 litrów, jest lekki i ma kompaktowe wymiary, czyli nie zajmuje dużo miejsca. Podstawa wózka to super wytrzymały ABS, czyli materiał, z jakiego wykonywane są nawet klocki Lego. Sprzedawca daje na niego 2 lata gwarancji z możliwością rozszerzenia do 5 lat. Co prawda nie ma wyciskarki szczękowej, ale za dopłatą można ją wymienić na lepszą doczołową. I rzecz najważniejsza: nigdy nie skoroduje, ładnie wygląda, lekko się prowadzi, wierzcie mi, to prawdziwa przyjemność nim sprzątać. W standardzie posiada boczną kuwetkę na akcesoria oraz uchwyt przytrzymujący kij do mopa

[product id="17337043"]

Numatic MMT 1616

Nasz drugi flagowy wózek do sprzątania to Numatic MMT 1616, podobnie jak wózek TTS jest w całości wykonany z tworzywa, przy czym jest to Structofoam, materiał, który nie pęka. Jest droższe od ABSu, ale wytrzymalsze. Numatic MMT1616 ma wiadra o mniejszej pojemności, bo tylko 2 x 16 litrów i dlatego też jest preferowany do mycia podłóg o mniejszej powierzchni. Można go doposażyć o podstawę pod mop, uchwyt do prowadzenia i dodatkowe wiaderko, które pełni rolę koszyka na akcesoria. Jak każdy wózek Numatic jest wyposażony w niezniszczalną wyciskarkę doczołową, która potrafi wycisnąć z mopa każdą wilgoć.

[product id="23114709"]

Powyższe 2 modele to najczęściej sprzedające się wózki sprzątające w naszej ofercie. Nigdy ani ja, ani moi klienci się na nich nie zawiedli. Muszę przyznać, że to prawdziwa przyjemność sprzedawać dobre produkty, jeśli jestem pewny, że mój klient będzie zadowolony z wózka, który mu doradziłem. Oczywiście to nie wszystkie modele, jakie mamy w ofercie, jeśli jesteś ciekaw zajrzyj na stronę prezentującą wszystkie nasze wózki do sprzątania.

Bartosz Wiśniewski, doradca w sklepie internetowym ze sprzętem do sprzątania EURO-MOP.pl.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl