- Firma sprzątająca - biznesplan, jak napisać i od czego zacząć?
- Santoemma - odkurzacze ekstrakcyjne i urządzenia piorące do prania wykładzin, dywanów i tapicerki
- Odkurzacze piorące i pranie dywanów, wykładzin i tapicerek
- UZYSKAJ RABAT - złóż zapytanie o cenę
- Nasi klienci
- Numatic - producent urządzeń i maszyn do profesjonalnego sprzątania
- Dotacje i dofinansowanie dla firm sprzątających
- KORZYŚCI DLA FIRM I INSTYTUCJI
- SPRZĘT DO SPRZĄTANIA
- Maszyny czyszczące i urządzenia czyszczące
Buzil Corridor Black S739 10L czarna dyspersja ochronna do posadzek
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Buzil Corridor Black S 739 10 l — czarna dyspersja ochronna do ciemnych posadzek
Buzil Corridor Black S 739 to wytrzymała, barwiąca na czarno dyspersja polimerowa (pH ok. 7,5) o bardzo dobrej zdolności wypełniania, rozlewności i wysokim kryciu. Tworzy odporną, intensywnie czarną warstwę ochronną, która ujednolica kolor przetartych i odbarwionych ciemnych posadzek — na kamieniu, asfalcie, bitumie, jastrychu cementowo-betonowym i linoleum. Szczególnie polecana do przemysłowych wykładzin podłogowych oraz intensywnie użytkowanych powierzchni, np. w salonach wystawowych i laboratoriach. Nie zawiera soli metali; antypoślizgowa zgodnie z DIN EN 16165. Ostatnią, zamykającą warstwę wykonuje się bezbarwną dyspersją: Corridor Glorin S 734 (połysk), Corridor Matt S 737 (mat) lub Corridor Jewel S 741 (wysoki połysk).
Parametry w skrócie
| Wartość pH | ok. 7,5 — produkt neutralny |
| Typ produktu | czarna dyspersja polimerowa (barwiąca powłoka ochronna) |
| Efekt | intensywnie czarny film o wysokim kryciu; wykończenie mat / połysk / wysoki połysk zależnie od warstwy zamykającej |
| Wyróżniki | bez soli metali; duża zdolność wypełniania; przyczepność także przy wilgoci resztkowej |
| Kolor | czarny |
| Zużycie | 25–35 ml/m² na warstwę |
| Opakowanie | 10 l (kod producenta S739-0010RA) |
| Producent | BUZIL-WERK Wagner GmbH & Co. KG, Memmingen, Niemcy |
Dozowanie i sposób użycia
- Powlekanie: w czystej postaci (bez rozcieńczania), cienkimi warstwami
- Warstwa zamykająca: bezbarwna dyspersja S 734, S 737 lub S 741
Nałóż cienką warstwę mopem lub szorowarką na dokładnie doczyszczoną, zneutralizowaną i suchą wykładzinę. Odczekaj do wyschnięcia i powtórz aplikację, a na koniec zamknij powłokę warstwą bezbarwną — to ona decyduje o wykończeniu (mat, połysk lub wysoki połysk). Przed pracą wyłącz ogrzewanie podłogowe i inne źródła ciepła. Produkt chroń przed mrozem.
Na jakich powierzchniach stosować — stosuj na:
- kamień oraz jastrych cementowo-betonowy
- asfalt i bitum
- linoleum (ciemne) i wykładziny PCW bez poliuretanowej warstwy ochronnej
- przemysłowe wykładziny podłogowe, salony wystawowe, laboratoria
Nie stosuj na:
- powierzchnie nieodporne na działanie wody i nienadające się do powlekania
- wykładziny z fabryczną warstwą PUR
- jasne posadzki, na których czarne zabarwienie jest niepożądane
Przed powlekaniem całej powierzchni sprawdź przyczepność i efekt kolorystyczny w mało widocznym miejscu.
Bezpieczeństwo pracy
Produkt neutralny (pH ok. 7,5), przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego. Przechowuj w zamkniętym oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej i chroń przed mrozem; otwarte opakowanie zużyj w ciągu 9 miesięcy. Nie dopuszczaj do przedostania się produktu do kanalizacji i wód; pozostałości przekaż autoryzowanym firmom utylizacyjnym. Pełne zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia i środki ostrożności znajdziesz w karcie charakterystyki (SDS) — karta techniczna (TDS) i karta charakterystyki do pobrania w zakładce załączników.
Informacje dla administratora obiektu
Corridor Black S 739 rozwiązuje problem, którego nie załatwi żadna bezbarwna powłoka: przetarcia, wyblaknięcia i różnice kolorystyczne ciemnych posadzek przemysłowych. Zamiast kosztownej wymiany wykładziny odzyskujesz jednolity, intensywnie czarny wygląd — w salonach wystawowych, laboratoriach, halach i strefach ekspozycyjnych. O odporności i wykończeniu decyduje warstwa zamykająca: od matu (Corridor Matt S 737) po najodporniejszy wysoki połysk (Corridor Jewel S 741).
Ekonomia użycia: przy zużyciu 25–35 ml/m² kanister 10 l wystarcza na ok. 286–400 m² powłoki na jedną warstwę (koszt ok. 2,00–2,80 zł/m² na warstwę); przy dwóch warstwach czarnej dyspersji pokryjesz ok. 143–200 m² posadzki (plus bezbarwna warstwa zamykająca).
Certyfikaty i listy:
- antypoślizgowość zgodnie z DIN EN 16165
- kod GISBAU: GE 10 · kod UFI: 3YR0-D0DC-500A-DYPD
Warianty opakowań
Buzil Corridor Black S 739 dostępny jest w sklepie euro-mop.pl w kanistrze 10 l (jednostka sprzedaży producenta: 1 x 10 l).
Inne zadanie? Dobór preparatu w systemie Buzil
S 739 to specjalista od barwienia i renowacji ciemnych posadzek. Kompletny system wygląda tak:
- Warstwa zamykająca (obowiązkowa) — wybierz wykończenie: Corridor Glorin S 734 (połysk, odporność na dezynfekcję), Corridor Matt S 737 (jedwabisty mat) lub Corridor Jewel S 741 (wysoki połysk i najwyższa odporność na ścieranie).
- Przed powlekaniem — na wykładzinach elastycznych (linoleum, PCW) starą powłokę zdejmiesz stripperem Corridor Power Stripper S 708 (uwaga: nie stosuj go na asfalcie i bitumie); na twardych posadzkach odpornych na zasady użyj Total Extra G 426.
- Na jasne posadzki — gdy nie potrzebujesz czarnego zabarwienia, zastosuj bezbarwną, wielofunkcyjną emulsję Corridor Complete S 732.
- Codzienne utrzymanie powłoki — środek myjąco-pielęgnujący Corridor Daily S 780.
O marce Buzil
Buzil (BUZIL-WERK Wagner GmbH & Co. KG) to niemiecki producent profesjonalnej chemii czyszczącej z Memmingen, działający od 1936 roku. Produkty Buzil są stosowane przez firmy sprzątające i działy utrzymania czystości w całej Europie. Sklep euro-mop.pl prowadzi sprzedaż środków Buzil wraz z doradztwem technicznym w doborze chemii do nawierzchni.
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Do czego służy Buzil Corridor Black S 739?
Do renowacji i ochrony ciemnych posadzek: czarna dyspersja ujednolica kolor przetartych, odbarwionych powierzchni z kamienia, asfaltu, bitumu, jastrychu cementowo-betonowego i linoleum, tworząc jednocześnie odporną warstwę ochronną.
Czy powłokę Corridor Black S 739 trzeba zamykać bezbarwną warstwą?
Tak — ostatnią aplikację wykonuje się bezbarwną dyspersją: Corridor Glorin S 734 dla połysku, Corridor Matt S 737 dla matu lub Corridor Jewel S 741 dla wysokiego połysku i najwyższej odporności. Warstwa zamykająca chroni czarny film przed ścieraniem.
Czy Corridor Black S 739 można nałożyć na asfalt i beton?
Tak. Karta techniczna wymienia asfalt, bitum, kamień i jastrych cementowo-betonowy wśród nawierzchni docelowych — to jedna z niewielu dyspersji Buzil przewidzianych na takie podłoża.
Na ile metrów wystarczy kanister 10 l Corridor Black S 739?
Przy zużyciu 25–35 ml/m² jedna warstwa z 10 l pokryje ok. 286–400 m². Przy dwóch warstwach czarnej dyspersji kanister wystarczy na ok. 143–200 m² posadzki.
Czym różni się Corridor Black S 739 od Corridor Complete S 732?
S 739 barwi posadzkę na czarno i służy do renowacji kolorystycznej ciemnych, także chłonnych podłóg przemysłowych (beton, asfalt); wymaga bezbarwnej warstwy zamykającej. Corridor Complete S 732 to bezbarwna emulsja wielofunkcyjna do typowych wykładzin (PCW, linoleum, parkiet lakierowany), którą można też myć i naprawiać powłokę miejscowo.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.