- Firma sprzątająca - biznesplan, jak napisać i od czego zacząć?
- Santoemma - odkurzacze ekstrakcyjne i urządzenia piorące do prania wykładzin, dywanów i tapicerki
- Odkurzacze piorące i pranie dywanów, wykładzin i tapicerek
- UZYSKAJ RABAT - złóż zapytanie o cenę
- Nasi klienci
- Numatic - producent urządzeń i maszyn do profesjonalnego sprzątania
- Dotacje i dofinansowanie dla firm sprzątających
- KORZYŚCI DLA FIRM I INSTYTUCJI
- SPRZĘT DO SPRZĄTANIA
- Maszyny czyszczące i urządzenia czyszczące
Buzil Buz Ovenmaster G574 10L do mycia pieców konwekcyjnych i parowych
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Buzil Buz Ovenmaster G 574 10 l — wysokoalkaliczny środek do mycia pieców konwekcyjnych i parowych
Buzil Buz Ovenmaster G 574 to wysokoalkaliczny środek czyszczący (pH 14) do pieców konwekcyjnych i parowych, przeznaczony do czyszczenia ręcznego oraz w automatycznych systemach mycia pieców. Samoczynnie rozbija skorupę tłuszczową, usuwa żywicę dymną, zapieczone zabrudzenia, pozostałości tłuszczu, białka i olejów. Stosowany w piekarniach, masarniach oraz kuchniach gastronomicznych i hotelowych — także do grilli, frytkownic, patelni uchylnych, okapów, filtrów tłuszczowych i komór wędzarniczych. Bez zapachu, nie zawiera chloru i fosforanów. Produkt wyłącznie do zastosowań przemysłowych.
Parametry w skrócie
| Wartość pH koncentratu | 14,0 — produkt silnie alkaliczny |
| Typ produktu | koncentrat do czyszczenia ręcznego i w automatycznych systemach mycia pieców |
| Charakter zabrudzeń | zapieczony tłuszcz, żywica dymna, białko, oleje, osady |
| Skład | bez chloru i fosforanów |
| Kolor / zapach | bezbarwny / bezzapachowy |
| Dozowanie | 100–1000 ml / 10 l wody (1:5–1:10 z wodą) |
| Opakowanie | 10 l kanister (kod producenta G574-0010RA) |
| Producent | BUZIL-WERK Wagner GmbH & Co. KG, Memmingen, Niemcy |
Dozowanie i sposób użycia
- Czyszczenie ręczne i maszynowe: 100–1000 ml / 10 l wody, zależnie od stopnia zabrudzenia
- Rozcieńczenie: 1:5 do 1:10 z wodą
- Automatyczne systemy mycia pieców: zgodnie z zaleceniami producenta urządzenia
Przygotowany roztwór zużyj w ciągu 24 godzin. Środek można stosować na powierzchniach zimnych i ciepłych (powyżej 50°C). Podczas czyszczenia uwzględnij informacje producenta pieca. Nie mieszaj produktu z innymi środkami czyszczącymi, a przed zmianą preparatu przepłucz wodą układ dozowania wraz z wężami ssącymi. Powierzchnie mające bezpośredni kontakt z żywnością po umyciu dokładnie spłucz wodą — produkt jest łatwo spłukiwalny i nie pozostawia śladów.
Na jakich powierzchniach stosować — stosuj na:
- piece konwekcyjne, parowary, grille i piekarniki, frytkownice, patelnie uchylne
- okapy kuchenne, filtry tłuszczowe i komory wędzarnicze
- patelnie, garnki, tace i mocno zabrudzony sprzęt roboczy
- powierzchnie odporne na zasady: stal nierdzewna, szkło, płytki, tworzywa sztuczne, porcelana
Nie stosuj na:
- aluminium i inne metale kolorowe
- materiały wrażliwe na zasady
W razie wątpliwości sprawdź odporność materiału w mało widocznym miejscu.
Bezpieczeństwo pracy
Produkt silnie alkaliczny (pH 14), wyłącznie do zastosowań przemysłowych. Podczas przygotowywania roztworu i mycia stosuj rękawice i okulary ochronne. Nie mieszaj z innymi środkami czyszczącymi. Przechowuj w zamkniętym oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej; otwarte opakowanie zużyj w ciągu 9 miesięcy. Pełne zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia i środki ostrożności znajdziesz w karcie charakterystyki (SDS) — karta techniczna (TDS) i karta charakterystyki do pobrania w zakładce załączników.
Informacje dla administratora obiektu
Buz Ovenmaster G 574 to preparat do obiektów, w których piece pracują codziennie: piekarni, masarni, kuchni hotelowych, stołówek i zakładów gastronomicznych. Jeden środek obsługuje mycie ręczne i automatyczne systemy czyszczenia pieców konwekcyjnych, co pozwala ujednolicić chemię na zapleczu. Brak chloru i fosforanów oraz bezzapachowa formuła ułatwiają pracę w zamkniętych pomieszczeniach kuchennych.
Ekonomia użycia: z kanistra 10 l przygotujesz do 1000 l roztworu roboczego przy dozowaniu 100 ml / 10 l wody — to 100 wiader po 10 litrów, czyli koszt roztworu od około 4,61 zł za wiadro. Przy maksymalnym stężeniu do najcięższych zabrudzeń (1000 ml / 10 l) z kanistra uzyskasz 10 wiader roztworu.
Certyfikaty i listy:
- kod GISBAU: GG 70
- kod UFI: UEW0-Q090-3002-SQYR
Warianty opakowań
Buz Ovenmaster G 574 dostępny jest w kanistrze 10 l (jednostka sprzedaży producenta: 1 x 10 l) — pojemności dopasowanej do zasilania automatycznych systemów mycia pieców.
Za słaby lub za mocny? Dobór preparatu w systemie Buzil
G 574 reprezentuje najwyższą półkę mocy w kuchennej chemii Buzil (pH 14). Zanim sięgniesz po inny preparat, wykorzystaj maksymalne dozowanie (1000 ml / 10 l) i wydłuż czas działania roztworu. W systemie Buzil dobierzesz też środki do sąsiednich zadań:
- Grille i piekarniki czyszczone ręcznie z pianą — wybierz Buz Grillmaster G 575 (pH 14, do wytwornic piany) lub gotowy do użycia Buz Grillmaster ready-to-use G 576 do pracy punktowej.
- Codzienne odtłuszczanie powierzchni kuchennych — po doczyszczeniu pieców do bieżącego mycia blatów i urządzeń wystarczy ekologiczny Vamat+ Fett Ex P 940 (pH 9,5, EU Ecolabel, HACCP).
- Podłogi kuchenne i zaplecza — do ręcznego i maszynowego mycia posadzek zabrudzonych tłuszczem zastosuj Perfekt G 440 (pH 13,5, listy RK/RE, HACCP).
- Mycie z dezynfekcją — w strefach o zaostrzonym reżimie higienicznym sięgnij po Budenat Alkasept D 445.
O marce Buzil
Buzil (BUZIL-WERK Wagner GmbH & Co. KG) to niemiecki producent profesjonalnej chemii czyszczącej z Memmingen, działający od 1936 roku. Produkty Buzil są stosowane przez firmy sprzątające i działy utrzymania czystości w całej Europie. Sklep euro-mop.pl prowadzi sprzedaż środków Buzil wraz z doradztwem technicznym w doborze chemii do nawierzchni.
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Czy Buzil Buz Ovenmaster G 574 nadaje się do pieców z automatycznym systemem mycia?
Tak — produkt jest przeznaczony zarówno do czyszczenia ręcznego, jak i do automatycznych systemów mycia pieców konwekcyjnych i parowych. Podczas stosowania uwzględnij zalecenia producenta pieca, a przed zmianą preparatu przepłucz układ dozowania wodą.
Jakie jest dozowanie środka G 574 do mycia pieca konwekcyjnego?
100–1000 ml na 10 l wody (rozcieńczenie 1:5 do 1:10), zależnie od stopnia zapieczenia zabrudzeń. Roztwór zużyj w ciągu 24 godzin.
Czy Buz Ovenmaster G 574 można stosować na ciepłych powierzchniach?
Tak — producent dopuszcza stosowanie na powierzchniach zimnych i ciepłych (powyżej 50°C), co skraca przestoje urządzeń. Zawsze uwzględniaj instrukcję producenta pieca.
Czy G 574 jest bezpieczny dla stali nierdzewnej i szkła?
Tak, produkt stosuje się na powierzchniach odpornych na zasady: stali nierdzewnej, szkle, płytkach, tworzywach sztucznych i porcelanie. Nie nadaje się natomiast do aluminium i metali kolorowych.
Ile roztworu przygotuję z kanistra 10 l środka G 574?
Do 1000 l roztworu przy dozowaniu 100 ml / 10 l wody (100 wiader po 10 l). Przy maksymalnym stężeniu 1000 ml / 10 l — 100 l roztworu (10 wiader).
Czym różni się Buz Ovenmaster G 574 od Buz Grillmaster G 575?
Oba mają pH 14 i rozpuszczają zapieczony tłuszcz. G 574 jest wyspecjalizowany w piecach konwekcyjnych i parowych — w tym w automatycznych systemach mycia — oraz usuwa żywicę dymną z komór wędzarniczych. Buz Grillmaster G 575 to koncentrat do ręcznego czyszczenia grilli i piekarników, przystosowany do wytwornic piany.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.